Detaylar

Kategori Sendika - Sivil Toplum Örgütleri
Yayıncı İmge Kitabevi Yayınları
Liste Fiyatı 56.00
Format KiTAP
Barkod 9789755334264
Yayın Tarihi 2005-03-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 639
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Sendikacılık ve Siyaset

Alpaslan Işıklı'nın Sendikacılık ve Siyaset başlığını taşıyan kitabı, ülkemizde uzun yıllar boyunca bir tür dokunulmazlığı olan bir konunun derinlemesine ve kapsamlı bir biçimde incelenmesini sağlamıştır. Aradan geçen zaman içinde yaşanılan deneyler ve karşılaşılan sorunlar, Işıklı'nın çabasının önemine ve anlamına yeni boyutlar kazandırmıştır.

Işıklı, geçen zamanın kazandırdıklarını, bugün altıncı baskısı yapılan çalışmasının her yeni baskısı için kaleme aldığı birer önsöz çerçevesinde yansıtmaya özen göstermiş bulunuyor. Böylece, kitabın kuramsal alanda eskimeyen katkılarının, yeni oluşumların ışığında sınanması ve güncelleşmesi mümkün olabilmiştir. Bu arada, ana metin içinde de bazı güncelleştirmeler yapılmıştır.

Sendikacılık ve Siyaset, işçi hareketinin büyük kuramcılarının, tarihin çarkını ileriye doğru döndürecek başlıca güç olarak işaret ettikleri bir büyük oluşumun, kuramsal ve tarihsel yönleriyle gün ışığına çıkmasına yönelik özgün tahliller içeriyor. Kitap, tarih sahnesinde yer almış ve bugünün dünyasının sahne olduğu kazanımların ve yenilgilerin anlaşılması bakımından da mutlaka göz önünde bulundurulması gereken sendikacılık hareketleriyle ilgili gözlem ve değerlendirmeler de bulunmaktadır. Bu hareketleri etkilendikleri ideolojik akımlarla bağlantılandırarak düzeyli ve aynı zamanda anlaşılır bir üslupla okuyucunun bilgisine sunmaktadır.

Prof. Dr. Cahit Talas'ın belirlediği üzere ''Alpaslan Işıklı'nın değerli yapıtı, sendikacılık hareketlerinin gücü, rolü, içinde oluştukları topluma karşı sorumluluklarının saptanması bakımından zengin bir kaynaktır''.

Emeği Geçenler

Yazar   : Alpaslan Işıklı
Yayın Yönetmeni   : Şebnem Çiler Tabakçı
Dizgici   : Yalçın Ateş
Grafiker   : Murat Özkoyuncu
Düzeltmen   : Alaattin Topçu

Satış

% 10
indirim
50.40
Liste Fiyatı : 56.00
Kazancınız : 5.60
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim