Detaylar

Kategori Psikolojik Danışma
Yayıncı Nobel Yayın Dağıtım
Liste Fiyatı 42.00
Format KiTAP
Barkod 9786053203360
Yayın Tarihi 2017-11-00
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 408
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 170 X 240

Psikolojik Danışmanlıkta Etik Ve Yasal Konular

21. yüzyılda ülkemizde, Psikolojik Danışma ve Rehberlik uygulamaları farklı alanlarda hızla yaygınlaşırken, etik ile ilgili yaşantı birikimimiz ve bu alandaki etik sorunları tartışma ihtiyacımız giderek artıyor. Bu kitap PDR meslek alanındaki etik ve yasal sorunları; Amerika'da, İngiltere'de ve Türkiye'deki durumu karşılaştırmalı olarak ele alıp inceliyor ve kendi ülkemizden örnekler sunuyor.
Psikolojik Danışmanlıkta Etik ve Yasal Konular kitabı, bu alandaki lisans öğrencileri için bir DERS KİTABI, lisans üstü öğrencileri için bir KAYNAK KİTAP, alan uygulamacıları için bir EL KİTABI ve psikolojik danışma ve rehberlik alanı ile ilgili herkes için temel bir BAŞVURU KİTABI olmaya adaydır.
Kitap, bu alanda çalışanlara yaptıkları işi yeniden gözden geçirme fırsatı sunarak kendilerine Yaptıklarım etiğe ne kadar uygun?, ?Nasıl davranmalıyım? sorularını sorduracaktır. Kuşkusuz ki etik bizi mutlu etmez ama insan olmak için ona ihtiyacımız vardır.
Bu kitabın, etiği seven ve meslek yaşamına bu ilkelerin kılavuzluğunda devam etmeye çalışan tüm psikolojik danışmanlara, bu amaçla yetişen adaylara ve bu işi öğrenen-öğreten akademisyenlere yararlı olması ve alanın gelişimine katkı yapması beklenmektedir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Tim Bond
Çevirmen   : Binnur Yeşilyaprak

Satış

42.00
Liste Fiyatı : 42.00
Kazancınız : 0.00
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim