Detaylar

Kategori Edebiyat Tarihi
Yayıncı Sentez Yayıncılık
Liste Fiyatı 25.00
Format KiTAP
Barkod 9789750058882
Yayın Tarihi 2013-01-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 144
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Okula Açılan Pencere

Bugün herkes eğitimin içindedir. Öğrenci, öğretmen ya da bir yönetici, çoğunlukla da veli olarak bulunmaktadır. Ve zaman içinde herkes hayatının bir döneminde eğitimden geçmiştir. Bu kitap eğitimin içinde olanlar ve eğitiminin içinden geçenler için yazılmıştır.

Hangi işi yapıyor olursak olalım, o işle ilgili becerimiz ve başarımız aldığımız eğitim sayesindedir. Çünkü; Eğitim, insandaki potansiyeli tem ellendirme öğrenme, öğrenenin zihnindeki doğruları hatırlaması için uyarılma sürecidir. Bu kitap bu süreçte okulun önemi üzerine yazılmıştır.

Her şey düşünce ile başlar, sonra düşündüğünüz neyse ona inanır ve daha sonra da onu hayata geçiririz. Bireyin düşüncelerinin netleştiği hayallerin gerçeğe dönüştüğü yaşlarda bulunduğu iki önemli ortam vardır. Bunlardan biri aile diğeri ise okuldur. Bu iki kurum insan, toplum ve millet için önemli bir yer kaplar. Aile; doğumdan ölüme kadar vazgeçilemeyen düzgün bir sosyal hayatın yaşandığı, Okul ise insanın sosyal, biyolojik, psikolojik, kültürel ve zihinsel gelişiminin bir bölümünü tamamlandığı yerdir. Bu kitap bu iki önemli ve özel sosyal kurumdan biri olan okuldaki yönetilen ve yöneten konumunda olanlar için yazılmıştır.

Bu kitap, milyonlarca öğrencinin eğitim alması için görevlendirilen binlerce öğretmen ve orada bütün bu organizasyonu sevk ve idare edecek yöneticiler, bir bireyin, toplumun hatta milletin geleceğini belirlemede ne kadar önemli olup olmadıklarını tartışmak değil, nasıl olmaları gerektiğini üzerine düşünceleri paylaşmak için yazılmıştır.

Bu kitap kendini fethetmek isteyenler için yazılmıştır. Çünkü kendini fethetmek en büyük zaferdir. Liderlik yapacağınız ilk insan kendinizsiniz..

Emeği Geçenler

Yazar   : Ferhat Karakaş

Satış

% 10
indirim
22.50
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 2.50
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim