Format KiTAP
Barkod 9786054220717
Yayın Tarihi 2013-10-30
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 544
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 240
Basım Yeri İst.

Emeği Geçenler :
Yazar   : Doğan Günay

Bu kitap metin kavramı ile ilgili bilgileri belli bir sıra içinde açıklamaktadır. Metin tanımından başlayarak metin içi ve dışı öğeler örnek verilerek açıklanmaktadır. Yine metin açıklama, metin inceleme, metin yorumlama ve metin çözümleme ile ilgili her türlü kuramsal bilgi verilmiş ve örneklerle açıklanmıştır. Metin çözümlemede kullanılan küçük yapı, büyük yapı ve üst yapıya göre metinlerin hangi açılardan ele alınacağı gösterilmiştir.

Kitapta farklı alanların verileri bir arada değerlendirilmiştir. Bu bağlamda anlatıbilim, söylem çözümlemesi, sözbilim, anlambilim, edimbilim, sözceleme kuramı, göstergebilim ve daha birçok alanın verilerinden yararlanılmıştır.

Elinizdeki kitap, yayınlandığı dönem itibarı ile ülkemizde bu alanda yayınlanan tek kitap ya da kitaplardan birisidir denilebilir.

Kitap yazarın önerdiği biçimdeki bir okuma ile metin okuma, açıklama, inceleme, yorumlama ya da çözümleme için bir kaynak iken; tersinden okunması durumunda (ben nasıl öykü, roman ya da başka bir yazınsal ürün hazırlamak isteyen birisi için) bir romanın, şiirin, öykünün ya da tiyatronun nasıl yazılacağı sorusuna yanıt olarak da düşünülebilir. Bu açıdan elinizdeki kitap hem metin çözümlemede hem de yaratıcı yazma amacıyla kullanılabilmektedir.

devamını oku..
Kategori : Edebiyat Tarihi
% 10
indirim
61.20
Liste Fiyatı : 68.00
Kazancınız : 6.80
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim