Format KiTAP
Barkod 9789750234415
Yayın Tarihi 2015-09-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 248
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Asuman Altay

Kitap, üniversitelerde okutulan ?Kamu Maliyesi derslerinde temel kaynak olarak kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır. Kitapta yer alan bölümlerin kamu maliyesi alanında teorik ve temel bilgileri içermesine dikkat edilerek, bu alandaki gelişmelere de yer verilmiştir. Böylelikle, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere ve sınavlara girecek olana kişilere de güncel bir kaynak olmaktadır.
Kamu Maliyesinin Gelişimini iyi anlayabilmek için ?İktisat Teorisi ve Gelişimi içerisinde Kamu Maliyesinin yeri ve ilişkisi anlatılarak, Kamu ekonomik faaliyetlerinin yerine getirilmesinde kamu mali araçlarının kullanılma gereksinimi, bileşimi ve düzeyi üzerinde durulmuştur. Kamu ekonomik faaliyetlerinin kaynağını teşkil eden kamu mal ve hizmetlerinin ekonomik analizi kapsamında genel ve kısmi denge yaklaşımı açıklanarak, kamu mali araçları ayrıca bölümler halinde açıklanmıştır.
Kitabın amacı, kamu maliyesi alanında teorik ve temel bilgilerin yanında, iktisat teorisi, kamu ekonomisi içinde kamu maliyesi ve araçlarının kapsamlı olarak anlaşılmasının sağlanmasına katkıda bulunmak ve ilgili olanlar için bir başvuru kaynağı sunmaktır.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- İktisadi Denge ve Kamu Malı Üretimi
- Kamu Maliyesi Teorisi
- Kamu Ekonomisi
- Kamu Ekonomisi ve Toplumsal İhtiyaçlar
- Dışsallıklar
- Kamusal Finansman
- Kamu Harcamaları
- Vergileme
- Devlet Borçları
- Devlet Bütçesi
- Maliye Politikası

devamını oku..
Kategori : Maliye
% 10
indirim
16.59
Liste Fiyatı : 18.43
Kazancınız : 1.84
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.