Detaylar

Kategori Roman - Biyografik
Yayıncı Tekin Yayınevi
Liste Fiyatı 13.89
Format KiTAP
Barkod 9789944612173
Yayın Tarihi 2017-10-19
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 152
Kapak Ciltsiz
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Jack Engel'ın İbretlik Hayat Hikayesi

Yaşlı adamın, pek az kişinin katıldığı cenaze töreni bittikten, başkaları gittikten sonra ben yalnız kaldım, o güzel kuşluk vaktinin, Amerika sonbaharının en güzel gününün geri kalanını ağır ağır Trinity Mezarlığı'nı gezerek geçirdim. Oranın, derin bir kedere teslim olmamış o ciddi havasını ta içimde hissettim, başıboş dolaştım, bazen mezar taşı yazılarını kopya ettim.
Çok uzamış ve yayılmış olan o sık otlar yüzümü örtüyordu. Tepemde, insanların çürüyen bedenleriyle beslenen ağaçların, içine kahverengi karışmış yeşilliği vardı.

Walt Whitman'ın edebi yaşamını yorumlamakta önemli bir yeri olan Jack Engle'ın İbretlik Hayat Hikâyesi, ilk kez 1852'de Sunday Dispatch gazetesinde, altı bölümlük tefrika halinde yayımlandı. Yüz altmış beş yıl sonra, 2016'da, Houston Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencisi Zachary Turpin tarafından bulunana kadar da böyle bir romanın varlığından kimsenin haberi olmadı.
Roman, Amerikalı şair Whitman'ın düzyazıdan şiire geçişiyle ilgili eski düşüncelerin tamamıyla
değişmesine yol açarken onun çok bilinen Çimen Yaprakları adlı eserinin de ipuçlarını veriyor.
Ülker İnce'nin başarılı çevirisiyle Türkçeye kazandırılan ve edebiyat tarihi açısından son derece değerli olan eser, ana babasız bir çocuğun maceralarını, yozlaşmış bir avukatı, bir mirasın gizlenmesi ve açığa çıkarılması sırasında yaşanan şaşırtıcı olayları konu edinirken Whitman'ın sarsıcı kurgusunu ve muzip üslubunu da yansıtıyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Walt Whitman
Çevirmen   : Ülker İnce

Satış

% 20
indirim
11.11
Liste Fiyatı : 13.89
Kazancınız : 2.78
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim