Detaylar

Kategori Dil Öğrenimi - Almanca
Yayıncı İnkılâp Kitabevi
Liste Fiyatı 95.00
Format KiTAP
Barkod 9789751024602
Yayın Tarihi 2006-06-01
Yayın Dili
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 1076
Kapak
Kağıt
Boyut 170 X 245
Basım Yeri İstanbul

Büyük Almanca - Türkçe Sözlük

Almanca-Türkçe Büyük Sözlükün amacı, günümüz Almancasını olabildiğince geniş bir kelime hazinesi ile (yaklaşık 60 bin madde başı ile) Almanca öğrenen ve öğreten, Almanca eserler okuyan ve bu dilden çeviriler yapan, Almanya ile şu veya bu şekilde ilgili Türk okuyucusuna Türkçe karşılıklarıyla sunmaktır.

Merkezi Mannheim da olan Institut für Deutsche Sprache (Alman Dili Enstitüsü) ile Alexander von Humbolt-Stiftung (AvH. Vakfı) tarafından desteklenen sözlük, en büyük ölçüde adı geçen enstitünün kaynaklarından ve arşivinden yararlanılarak, tamamen yeni bir anlayışla hazırlanmıştır.

Bu sözlükte temeli, Alman eğitim sisteminde esas alınan, okullarda öğretilen ve öğrenilen, dilbiliminde yüksek dil (Hochsprache) veya standart dilolarak nitelenen dil oluşturmaktadır.

Sözlükte;antropoloji den arkeoloji ye, astronomi den tıbba ve zooloji ye kadar çeşitli bilimlerin, genel kelime hazinesinden ayrılamayacak önemde terim ve kavramları yanında, Avusturya ve İsviçre Almancalarından bazı örneklerde yer almaktadır.

Dil kullanımı bakımından son derece önemli stilistik değerlendirmeler, eserin önemli bir özelliğini oluşturmaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Vural Ülkü

Satış

% 15
indirim
80.75
Liste Fiyatı : 95.00
Kazancınız : 14.25
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim