Detaylar

Kategori Din Sosyolojisi
Yayıncı Alfa Basım Yayım Dağıtım
Liste Fiyatı 22.00
Format KiTAP
Barkod 9786051068251
Yayın Tarihi 2017-09-22
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 146
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195
Basım Yeri İstanbul

Bir Türk Casusunun Mektupları

Bu kitapta, okur Bambaşka Bir Dünya ile karşılaşacaktır. Batı'da örgütlü dini, çağlar boyunca Roma Katolik Kilisesi ve onun organları -örneğin En­gizisyon- temsil etmiştir. Batı'da sekülerleşme hareketleri de, bu nedenle örgütlü dinin dogma ve doktrinlerine karşı yürütülen mücadelede ortaya çıkmış ve şekillenerek günümüze kadar ulaşmıştır. Bu sekülerleşme bağ­lamında pek çok yayın yapılmıştır ama bir konu özellikle gözlerden gizlen­miş, bilinsin istenmemiştir.

Kitapta, çağdaş bilimin kurucuları arasında yer alan Isaac Newton'un, Ba- ruch Spinoza'nın, Johannes Keplerin simyayı kimyaya dönüştüren Antoine Lavoisier'in ve diğerlerinin gizli ilimlerle olan doğrudan bağlarını okuyacak­sınız. Yakın yıllara kadar sadece üstün fizikçi ve matematikçi olmaktan baş­ka hiçbir yönü bilinmeyen Isaac Newton'un, daha çok Robinson Crusoe'nun yazarı olarak tanınan Daniel Defoe'nun ve diğerlerinin okült ile olan bağla­rını tanıdıkça çağdaş bilimin ve örgütlü dine karşı mücadelenin ve seküle rizmin nasıl geliştiğine tanık olacaksınız.

Bir Türk Casusunun Mektupları da işte bu bağlamda çok ama pek çok önemli bir işlev yüklenmiş, Avrupa'da sekülerleşmeye doğrudan ve büyük bir katkı yapmıştır. Umarım çağdaş bilimin ve sekülerizmin bu gizlenmiş yönünü ve gizli örgütlerini ilgi ve keyifle okursunuz.

Emeği Geçenler

Yazar   : Aytunç Altındal
Grafiker   : Begüm Çiçekçi
Bu üründen 3 adet satılmıştır.

Satış

% 27
indirim
16.06
Liste Fiyatı : 22.00
Kazancınız : 5.94
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.