Yazar : Paulo Coelho
Çevirmen : Özdemir İnce
Yayıncı : Can Yayınları
Kategori : Roman - Günümüz
Fiyat: 17.10 TL   Liste Fiyatı : 19.00 TL
Ürün Tükendi. / % 10 İndirim
Barkod-ISBN : 9789750707384
Yayın Tarihi : 0000-00-00
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Simyacı (Ciltli)
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 176
Kapak : Ciltli
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 145 X 200
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Simyacı, Brezilya´lı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelho´nun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir ´fenomen´ olarak değerlendirilen üçüncü romanı.

Simyacı, altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel García Márquez´den bu yana görülmemiş bir olay. Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir ´klasik´ kimliği kazanan Simyacı´yı Saint-Exupéry´nin Küçük Prens´i ve Richard Bach´ın Martı Jonathan Livingston´ıyla karşılaştıranlar var (Publishers Weekly).

Simyacı, İspanya´dan kalkıp Mısır Piramitleri´nin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago´nun masalsı yaşamının felsefi öyküsü. Sanki bir nasihatnâme: "Yazgına nasıl egemen olacaksın, mutluluğunu nasıl kuracaksın?" sorularına yanıt arayan bir hayat ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen romanın altı yılda, yedi milyondan fazla okur bulmasının gizi, kuşkusuz, onun bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor. Simyacı´yı okumak, herkes daha uykudayken, güneşin doğuşunu seyretmek için şafak vakti uyanmaya benziyor.

Okuyucu Yorumları