Yayıncı : Ezgi Kitabevi
Kategori : Finans
Fiyat: 45.00 TL   Liste Fiyatı : 45.00 TL
Ürün Satışta.
Barkod-ISBN : 9789757763789
Yayın Tarihi : 2011-12-30
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Para Banka ve Finansal Piyasalar
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 696
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 215
Basım Yeri : Bursa
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bir alternatif bakış açısına göre piyasa ekonomisi öncelikle bir parasal sistemdir. Bu görüşe göre gerek girişimciler gerek şirketler üretim süreci sırasında öncelikle, ödünç alarak, pay senedi ve tahvil çıkartarak, önceden birikim yaparak parasal kaynaklara sahip olmayı istemektedir. Bu yaklaşıma göre paranın ekonomide yaşamsal önemi vardır.

Elinizdeki kitapta banka ve finansal kurumlar, para teorisi ve politikası, uluslararası para ve finans sistemi olarak üç ayrı kitabın içeriğini oluşturabilecek konular tek bir kitapta toplanmıştır. Böyle bir yöntemi izlememizin nedeni ekonomik büyüklükler ve değişkenler arasındaki ilişkilerin makro ve mikro düzeyde daha iyi bir şekilde ortaya koymak ve tutarlık endişesidir. Bu tarz bir yöntem günümüzün moda ekonomi teorilerine de uygun düşmektedir. Çünkü gerek Yeni Klasik gerek Yeni Keynesgil teoriler mikro analizlerle makro analizleri birbirine yaklaştırmaktadır.

Kitabımızın içeriği Para Teorisi ve Politikası, Banka ve Mali Aracılar, Uluslararası Para ve Banka ve Uluslararası Finans derslerine göre düzenlenmiştir. Böylece ülkemizde çeşitli adlar altında okutulan para ekonomisi ile ilgili derslerde doğrudan ya da yardımcı olarak kullanılabilecek bir kitap ortaya çıktı.
(Önsöz`den)

Okuyucu Yorumları