Yayıncı : Kaknüs Yayınları
Kategori : Çocuk Eğitimi
Fiyat: 13.50 TL   Liste Fiyatı : 15.00 TL
Ürün Satışta. / % 10 İndirim
Barkod-ISBN : 9789752564213
Yayın Tarihi : 2014-05-00
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Montessori Modern Bir Yaklaşım; Anne Babalar ve Eğitimciler İçin Montessoriye Girişin Klasikleşmiş Kitabı
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 240
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Anne Babalar ve Eğitimciler İçin Montessoriye Girişin Klasikleşmiş Kitabı
Montessori yöntemi nedir? Maria Montessorinin erken dönem çocuk eğitimi üzerine zamanında devrim niteliği taşıyan fikirleri günümüzde de geçerliliğini koruyor mu? Ve her şeyden önemlisi, Montessori yöntemi benim çocuğumun eğitimi için iyi bir seçim mi? İşte, başta eğitimciler, çocuk bakım uzmanları ve anne babalar olmak üzere, bu soruların cevabını merak eden herkes için temel bir kitap.

Bayan Lillard, Maria Montessorinin kendi sesiyle konuşmasına ve okuyucuların kendi sonuçlarına ulaşmasına izin vermiş. Maria Montessorinin düşüncelerine giriş niteliğindeki bu kitap, insan evladı üzerine çalışan herkese önerilebilir. Elbette anne babaların ve diğer eğitimcilerin de okuması gereken bir kitap bu. Benzerleri arasında en iyisi.

-Mario M. Montessori, Maria Montessorinin tek çocuğu ve baş asistanı, Temmuz 1973

Alanda bir klasik olan bu derinine nüfuz edici yorum, günümüzde hâlen popülerliğini ve gelişimini sürdüren eğitimde Montessori yaklaşımının yeri doldurulmaz bir demirbaşı, bu yüzden her Montessori kütüphanesinde mutlaka bulunması gerekiyor.
-David Kahn, Kuzey Amerika Montessori Öğretmenleri Birliği (NAMTA) Genel Müdürü

Elinizdeki kitap Montessori üzerine bugüne kadar yaptığım bütün çalışmaların temelini ortaya koyuyor. Montessori eğitim sistemiyle ilk defa nasıl tanıştığımı ve hayatımın kalan kısmını bu eğitim sisteminin uygulanmasına adamaya nasıl karar verdiğimi bu kitapta anlatıyorum. Şimdi bu kitabı tekrar okuduğumda 1962de genç bir anne olarak verdiğim ilk tepkinin, çocukluğun hakiki tabiatını ortaya çıkarmaya ve desteklemeye yönelik bu son derece farklı yaklaşımın özünü çok güzel yakaladığını fark ediyorum.
- Paula Polk Lillard, Türkçe Baskıya Önsözden alıntı (Ekim 2013)

Okuyucu Yorumları