Yazar : S. Sedat Akgöz
Kategori : Ticaret / E-Ticaret
Fiyat: 19.35 TL   Liste Fiyatı : 21.50 TL
Ürün Tükendi. % 10 İndirim
Barkod-ISBN : 9789752959903
Yayın Tarihi : 2009-03-24
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : E-Dış Ticaret İşlemleri
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 199
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 185 X 235
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bu kitapla ilgili çalışmalar 2001 yılında tüm dış ticaret ve ithalat, lojistik, gümrük işletme bölümleri için ortak bir web tabanlı eğitim çalışması ve olan Sanal gümrük eğitim çalışmasından faydalanarak hazırlanmıştır. Bu projenin amacı ülkemizdeki dış ticaret ve lojistik alanında eğitim faaliyetlerinde bulunan eğitim kurumlarının ortak bir payda da ve eğitim modelinde çalışmasıdır. Proje ile hedeflenen zaman ve mekan sınırlaması olmadan e-dış ticaret işlemlerini isteyen herkesin eğitim cdleri ve internet destekli eğitim sayesinde öğrenmesinin kolaylaştırılması amaçlanmıştır.
Elektronik ticaret ve dış ticaret eğitimlerinde ülkemizde bir takım yanlış modellemeler yapılmaktadır. E-ticaret işlemleri internetten alış veriş yapmak olarak kabul edilmektedir. İnternetten firma analizi, eğitim, araştırma, firma istihbarat, ön teklif, vb. konulardan yeterince istifade edilmemektedir.
E-Dış ticaret işlemleri önce firma araştırması ve proforma fatura süreci ile başlamaktadır. Daha sonra sözleşme sürecinin bitiminden itibaren bilgilerin e-dış ticaretlerine aktarılması ile belge süreci oluşmaktadır. Son olarak ürün temini ve lojistik işlemlerinin bitirilerek, ürün sunumu ile işlem tamamlanmaktadır.

Okuyucu Yorumları