Yazar : Jeffrey J. Fox
Çevirmen : Teoman Akben
Editör : İbrahim Şener
Yayıncı : Pegasus Yayıncılık
Fiyat: 22.50 TL   Liste Fiyatı : 25.00 TL
Ürün Satışta. % 10 İndirim
Barkod-ISBN : 9786053431367
Yayın Tarihi : 2013-10-22
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Ceo Olmaya Giden Yol
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 168
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bir Kurumun
En Üst Basamağına
Yükselebilmenin Kuralları


Bir fili saklamaya çalışmayın!

Sürpriz gibi görünen iflaslar, zamanında iyi saklanmış görünen ama başıboş bırakıldığı için sonrasında felakete sebep olan fillerin yol açtığı sonuçlardır. Her bir fil, panik ve bunun devamında gelen güneşi balçıkla sıvamaya çalışma çabasıyla daha da semirir.

Bir de Başkan John F. Kennedynin Domuzlar Körfezi skandalında nasıl davrandığına bakmak gerekir. Çıkmış, televizyonda halka açık bir şekilde, herkesin lafını ağzında tıkılı bırakarak, Benim hatamdı, yüzümüze gözümüze bulaştırdık, sorusu olan? demiş ve oturmuştur. Kennedy, bu olaydan hiç üzerine gidilmeden sıyrılmış, aslına bakarsanız bu olay sonrası güçlenmiştir.
Kitaptan

CEOluk pozisyonu ve maaşı, pek tanınmayan üst seviye bir müdürü, bir anda güçlü ve ünlü bir uluslararası lidere dönüştürebiliyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde önemli şirketlerdeki CEOluk pozisyonunun medyanın ilgisini her zamankinden daha fazla çekmesinin sebebi bu muhtemelen. Peki, bu insanlar eğer bu şans ise nasıl bu kadar şanslı olabiliyorlar? Sırları ne? Çalışanlar ve yeni mezunlar benzer soruların cevaplarının arayışındalar: Nasıl öne geçebilirim? Nasıl CEO olabilirim?

Konu uzmanı Jeffrey Fox, son yılların en çok satan ve en çok taklit edilen iş kitaplarından CEO Olmaya Giden Yolda, kuşak farkı gözetmeksizin, içinde bir CEO olabilme hırsı barındıran ve ön sıraları hedefleyen herkes için tüm bunların

Okuyucu Yorumları