Yayıncı : Sel Yayıncılık
Fiyat: 20.40 TL   Liste Fiyatı : 24.00 TL
Ürün Satışta. / % 15 İndirim
Barkod-ISBN : 9789755702568
Yayın Tarihi : 2017-08-02
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Aşağıdaki Yangın Deniz Üçlemesi 3. Kitap
Baskı Sayısı : 2.Baskı
Sayfa Sayısı : 284
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Nobel ödüllü yazar William Golding, Geçiş Ayinleri ve Yan Yana´dan sonra üçlemenin bu son kitabında tarihin en uzun deniz yolculuklarından birinin nasıl sona erdiğine tanıklık etmeye çağırıyor bizi.

Avusturalya´ya doğru yol almakta olan gemideki yolcuların kişilikleri bu bitmez tükenmez yolculuk sırasında karşılaşılan sayısız tehlike yüzünden artık tamamen değişmiştir. Subaylar arasına yeni katılan mucit Teğmen Benet geminin kırık pruva direğini onarmak için harekete geçer. Bu onarım bir tehlikeyi daha beraberinde getirecektir: Yangın.

William Golding bu muhteşem yapıtında 19. yüzyıl İngilteresi´nin toplumsal dokusunu oluşturan her sınıftan insanı bir gemide bir araya getirerek, demokrasi, özgürlük, kolonileşme, din, ahlak, devlet kademelerindeki yozlaşma, soyluluk, milliyetçilik, idealizm gibi önemli kavramların yanında o dönem aydınlarının edebiyat ve bilime nasıl yaklaştığını da sorgulamaktadır.

William Golding´in derin mizah anlayışı ile harmanladığı, okura yalnızca geçmişin değil bugünün toplum yapısını ve kavramlarını da sorgulatan bu eşsiz toplum eleştirisini asla unutamayacaksınız.

Okuyucu Yorumları