Yayıncı : Kaynak Yayınları
Fiyat: 6.30 TL   Liste Fiyatı : 7.00 TL
Ürün Tükendi. % 10 İndirim
Barkod-ISBN : 9789753434249
Yayın Tarihi : 0000-00-00
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : ABD ve Serbest Piyasa Masalı
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 103
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bugün aydınlarımızın çoğu, "ABD´nin karşı durulamaz ve gelecekte de karşı durulamaz olacağı" ve"Bugünkü IMF yönetimli gidişin dışında bir çıkış yolu olmadığı" gibi yanlış düşüncelere saplanmışlardır. Elinizdeki kitap, bu yalanların iç yüzünü anlatmayı,

toplumu bu yanlış yargılardan arındırmayı amaçlıyor. İlk iki yazıda "´Büyük ve Güçlü Demokratik?Amerika Masalı"nın nasıl da içi boş bir masal olduğu ve "Tek Süper Güç Amerika´dır" yalanının gerçeklerden ne denli uzak olduğu anlatılıyor.

Üçüncü yazıda, ekonomimizin iyi yönde olduğu yalanı gözler önüne seriliyor ve "Ekonomiyi Yöneten Yeni Aktörler: Para Tacirleri" başlıklı yazıda, toplumun sanayici kapitalizmden para kapitalizmine geçişinin öyküsü anlatılıyor.

Kitapta ayrıca, ABD ekonomisinin ne derece zayıf ve iflasa yakın olduğu ve dünya ekonomisinin artık Çin´den yönetilir hale geldiği de gözler önüne seriliyor. Kafaoğlu ve Sertel, alternatif yolu da gösteriyor; Türkiye ekonomisinin Atatürkçü yöntemlerle ayağa kaldırılabileceğini vurguluyorlar.

Okuyucu Yorumları