Türkiye'nin Demokratikleşme Sürecinde Atatürkçülük
Yazar : Preston Hughes
Yayıncı : Arkadaş Yayınevi
Kategori : Atatürk
Fiyat: 11.96 TL   Liste Fiyatı : 13 TL
Ürün Satışta. / % 8 İndirim
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
Askeri öğrenci, Topçu Müfreze Komutanı, Askeri Ateşe ve NATO İrtibat Subayı olarak Türkiyede on üç yıl görev yapan Preston Hughes, Türkiyenin Demokratikleşme Sürecinde Atatürkçülük kitabında, Türkiyenin demokratikleşme çabasını ve bu süreçte karşılaştığı sorunları, Atatürkçülük kavramının bu süreçte oynadığı rolü yeni, nesnel ve kapsamlı bir bakış açısıyla sunuyor.
Konuyla ilgili diğer kitaplarda bulunmayan bilgi ve ayrıntılarla değerli bir referans kitap olma özelliğini taşıyan bu çalışma aynı zamanda, yazarın çok sayıda sivil ve askeri üst düzey yetkiliyle yaptığı röportajlardan alıntılarla zenginleştirilmiş başarılı bir araştırma-inceleme kitabı.
Görev süresi sona erdikten sonra da Türkiye ile bağını koparmayan Hughes, son on beş yılda yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmeleriyle kitabının içeriğini güncel tutmayı başarıyor. Atatürkçülük kavramına ve Türkiyenin demokratikleşme sürecine hem içeriden hem de dışarıdan bakabilen Preston Hughesun bu çalışması, konuyla ilgilenenlere yeni bir bakış açısı sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 240
Ebat : 140 X 215
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : 2009
Barkod-ISBN : 9789755096247
Diğer dosyalar ..