Sevgi ve Barış Dini İslâm
Yazar : Fahri Kayadibi
Kategori : İslam Kültürü
Fiyat: 25.00 TL   Liste Fiyatı : 25 TL
Ürün Satışta.
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
İslâm sevgi ve barış dinidir. Öncelikle barışın temelini oluşturacak olan sevgiyi emreder. İnsanları, hayvanları, bitkileri ve bütün varlıkları sevmemizi ister. Kâinatı bir sevgi yumağına çevirmemizi hedefler. Bunun için ailede, okulda, iş yerinde ve toplumun bütün katmanlarında sevgiyi arar. Yaratanın ve yaratılmışın sevgisini kalplerimize doldurmamızı ister. Sevgi toplum yapısının harcıdır. Sevgisiz insan çölde susuz kalmış ağaç gibi kurumaya mahkûmdur. Yüreği sevgi dolu olan insan sulanan bakımlı ağaç gibi devamlı yeşil ve meyvelidir.
İslâm'ın kelime anlamı barış demektir. Bu nedenle barışın gerektirdiği her türlü şartları koymuştur. Sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı, dayanışmayı, kardeşliği, birliği ve dirliği hep ön planda tutmuştur. Dünyada yaşayan insanların önce kendileriyle, sonra birbirleriyle ve yaşadığı çevreyle barışık olmalarını istemiştir. Zaten ilahî dinler savaşı değil, barışı emreder.
Adı bile barış olan İslâm'ı hiç kimse barış karşıtı gösteremez. Hele İslâm'ı terör ile anmak aklın, mantığın kabul edeceği iş değildir. Bir Müslüman asla terörist olamaz. İslâm'a atılan böyle iftiralar ya kasıtlıdır ya da İslâm'ı bilmemezliktendir.
Müslümanlar, İslâm'ın sevgi ve barış dini olduğunu hem anlatarak hem de yaşayışlarıyla göstermelidirler.
İslâm'ın sevgi ve barış dini olduğunu bu kitapta detaylarıyla bulabileceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 106
Ebat : 135 X 215
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : 2013
Barkod-ISBN : 9786051335438
Diğer dosyalar ..