Önce Çocuklar; Boşanma sürecini çocuklar için kolaylaştıran ebeveynlik uygulamaları
Yayıncı : Doğan Kitap
Kategori : Çocuk Psikolojisi
Fiyat: 17.00 TL   Liste Fiyatı : 20 TL
Ürün Satışta. / % 15 İndirim
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler

JoAnne Pedro-Carroll otuz yılı aşkın deneyimini ve boşanmayla ilgili en son araştırmalara dayanan tavsiyelerini anne babalarla paylaşıyor ve Önce Çocuklar diyor.

Boşanma kararı çocuklara nasıl açıklanır?
Çocuklar, yaşanabilecek çatışmalardan nasıl uzak tutulur?
Çocukların boşanma sürecine uyumu nasıl sağlanır?
Boşanmanın uzun süreli etkileri nelerdir?
Boşandıktan sonra ebeveynlik sorumlulukları nasıl paylaşılır?

Anne babanın boşanması çocukların gelişimini etkiler, duygusal sağlıkları üzerinde kalıcı izler bırakır. Bu dönemde çocuklar hayatlarının bir daha eskisi gibi olamayacağını, artık sevilmeyeceklerini hissederler. En önemlisi de boşanmaya kendilerinin sebep olduklarını düşünürler. Anne babalar bu olumsuz durumları değiştirebilir ve çocuklarının geleceklerini şekillendirebilirler. Buradaki can alıcı nokta, çocukların dirayetini artıran, mutlu bir hayat sürmelerini sağlayan ve duygusal zekâ içeren ebeveynlik uygulamalarıdır.


Yazar Hakkında:
Klinik psikolog olan JoAnne Pedro-Carroll, Rochester Üniversitesi Çocuk Enstitüsünde 25 yıl çalıştı. Boşanmış Ailelerin Çocuklarına Yönelik Müdahale Programını (CODIP) geliştirdi ve bu çalışmasıyla binlerce aileye boşanma sürecinde danışmanlık yaptı. Otuz yıldır evli olan JoAnne Pedro-Carroll yedi çocuk annesidir.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 288
Ebat : 140 X 210
Basım Yeri :
Basım Tarihi : 0
Barkod-ISBN : 9786050913279
Diğer dosyalar ..