Leviathan
Yazar : Julien Green
Yayıncı : Everest Yayınları
Fiyat: 15.30 TL   Liste Fiyatı : 18 TL
Ürün Satışta. / % 15 İndirim
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
Paul Guéret kasabaya yeni taşınmış bir yabancıdır. Kendilerine ait sırları olan bir burjuva ailesinin, Grosgorgeların, villasında özel öğretmen olarak iş bulur.
Sıkıcı bulduğu bu işte ve nefret ettiği karısıyla evliliğinde kapana kısılmıştır. Çok geçmeden çamaşırcılık yapan güzeller güzeli Angelee hastalıklı bir tutkuyla bağlanır. İçindeki gün yüzü görmemiş, bu yüzden de çürümüş arzularla zehirlenmeye başlar. Fakat Guéret bu küçük kasabadaki ne tek günahkâr ne de tek kurbandır.

Amerikalı bir anne babanın oğlu olan Julien Green, Fransada doğdu. Kitaplarını Fransızca yazdı. Académie Françaisee kabul edilen ilk yabancı olan yazarın kökeni ve dili, arzuları ve inançları, masumiyeti ve karanlık yanı arasındaki savaş, hayatı boyunca sürecekti. İnançlı yanını tarif etmek için Hermann Hesse, Hıristiyan Kafka benzetmesini yaparken André Gide, karanlık dehasını övdü. Maeterlinck ise Leviathanı okuduktan sonra onu madenci lambasını alışkın olduğumuzdan çok daha karanlık gölgeler arasında gezdiren bir yeraltı Balzacı olarak anacaktı.

20.yüzyılın en verimli ve en uzun soluklu yazarlık kariyerlerinden birine sahip olan Julien Green, zamanının en önemli ve en kendine has kalemlerinden biri olarak unutulmazlar arasında yerini aldı.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 300
Ebat : 135 X 195
Basım Yeri : İst.
Basım Tarihi : 2013
Barkod-ISBN : 9786051416892
Diğer dosyalar ..