Hayvan Çiftliği (Ciltli)
Yazar : George Orwell
Yayıncı : Can Yayınları
Fiyat: 15.30 TL   Liste Fiyatı : 17 TL
Ürün Tükendi. / % 10 İndirim
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
İngiliz yazar George Orwell (1903-1950), ülkemizde daha çok Bindokuzyüzseksendört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş ikinci ünlü yapıtıdır.

1940´lardaki "reel sosyalizm"in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında ´yergi´ türünün başyapıtlarından biridir. Hayvan Çiftliği´nin kişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırı p çiftliğin yönetimini ele geçirirler. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır.

Aralarında en akıllı olanlar domuzlar; kısa sürede önder bir takım oluştururlar, devrimi de onlar yolundan saptırırlar. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık.

George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin´i simgelediği açıkça görülecektir. Öbür kişiler bire bir belli olmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir. Romanın alt başlığı Bir Peri Masalı´dır. Küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değildir; ama roman, bir masal anlatımıyla yazılmıştır.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 141
Ebat : 145 X 200
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2007
Barkod-ISBN : 9789750707421
Diğer dosyalar ..