Firmalar ve Bankalar için Dış Ticaret Yazışmaları (Sözlük İlaveli)
Yazar : Faik Çelik
Yayıncı : Türkmen Kitabevi
Kategori : Ticaret / E-Ticaret
Fiyat: 21.25 TL   Liste Fiyatı : 25 TL
Ürün Satışta. / % 15 İndirim
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
Dış ticaret günümüz iktisadi şartlarında ülkelerin büyük ümit beslediği bir hizmetler dizisidir. Ihracat ve ithalat olmak üzere iki alt faaliyetten oluşan dış ticaret, uygun tarzda gerçekleştirilmesi halinde ülke ekonomilerine doğrudan ve/veya dolaylı katkılar sağlamaktadır.
Dış ticaret sürecinin Firma, Banka ve Gümrük olmak üzere üç temel ayağı vardır. Nitekim bir dış ticaret süreci yurt içi-dışı firmaların mallara-hizmetlere ilişkin ilk irtibatıyla başlar, bankalar vasıtasıyla finansal işlemlerin yürütülmesiyle devam eder ve gümrük işletmecileri sayesinde yurt içi-dışı edilerek teslimatın gerçekleştirilmesiyle sona erer. Her üç saçayağı da birbirine sıkı bir şekilde bağlıdır ve bağımlıdır. Bu sebeple dış ticaret hizmeti yerine getirilirken söz konusu silsilenin ve ilgili ilişkiler ağının iyi takip edilmesi gerekmektedir.
Eser, temelde dış ticaretle ilgili yazışmaları konu edinmekte olup; bu çerçevede dış ticaret faaliyeti baştan sona işleyiş sırası göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Ayrıca yazışmalar yanında birtakım temel dış ticaret bilgileri de (genel işleyiş süreci ve ticari terimler sözlüğü) ilave edilerek yukarıda bahsedilen her üç sacayağının da faydalanabileceği bir niteliğe kavuşturulmuştur.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 304
Ebat : 135 X 215
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2014
Barkod-ISBN : 9786054749287
Diğer dosyalar ..