Devrim Ayetleri; Egemenlerin İslamı Değil Ezilenlerin İslamı
Yazar : Eren Erdem
Kategori : İslam Kültürü
Fiyat: 13.50 TL   Liste Fiyatı : 15 TL
Ürün Satışta. / % 10 İndirim
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
Devrimci Muslumanlar bir suredir hemen herkesin ilgisini çekiyor. İsyan ve İslam şiarıyla 1 Mayısa katıldılar; başından itibaren Gezi Direnişinin ön saflarında yer aldılar. Sivas Katliamını lanetlediler; beş yıldızlı otellerde değil TOMAların önunde iftar açtılar. Mulk Allahındır diyerek abdestli kapitalistleri lanetlediler; İslamın özel mulkiyete bakışını tartışmaya açtılar.

Peki, kim bu Devrimci Muslumanlar? İslama, siyasete, iktidara, insan ilişkilerine ve gundelik hayata bakışları nasıl? Neye dayanarak İslamın devrimci olduğunu söyluyorlar? Ezilenlerin İslamı derken neyi kastediyorlar? Neden surekli padişahlardan, sultanlardan değil de yalnız yaşayan ve yalnız ölen Ebu Zerden, Habeş bir köle olan Bilalden bahsediyorlar?

Devrimci Muslumanların önde gelen isimlerinden Eren Erdem, yeni kitabı Devrim Ayetlerinde işte bu soruları yanıtlıyor. Abdestli Kapitalizm, Şeytan Evliyaları ve toplatılması istemiyle dava açılan Nurjuvazi isimli kitaplarıyla bilinen Erdem, Devrim Ayetlerinde yine ezber bozuyor. Dinin özu eşitlenmektir diyen Erdem din elbisesi giyerek siyaset yapan ya da servet edinenlerin uykularını kaçıracak gerçekleri aktarıyor. Devrim Ayetleri, kulaktan dolma bilgilerle yaşanan İslam anlayışını tumden dönuşturme iddiasıyla geliyor.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 240
Ebat : 135 X 195
Basım Yeri : İst.
Basım Tarihi : 2013
Barkod-ISBN : 9786054764556
Diğer dosyalar ..