Geleceğe Güven; Denemeler 1909-1941
Yazar : Stefan Zweig
Yayıncı : Everest Yayınları
Kategori : Deneme
Fiyat: 10.20 TL   Liste Fiyatı : 12 TL
Ürün Satışta. / % 15 İndirim
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
20. yüzyıl edebiyatının kuşkusuz en önemli isimlerinden biri olan Stefan Zweig, insanlık durumuna gösterdiği duyarlılık ve olaylara, kişilere karşı hümanist yaklaşımıyla tanınan bir aydındı. Zweig, derin karakter analizleri ve detaylı betimlemeleriyle çağının en önemli yazarları arasında yer almıştı.

Zweigın 1909-1941 yılları arasında kaleme aldığı bu denemeler, yazarın dünya görüşünün gelişimine önemli bir ışık tutuyor. I. Dünya Savaşına giden süreçten, ölümünden bir yıl önceye kadar geçen zamanda Zweigın düşüncelerinin ne tür evrelerden geçtiği, bugün öne çıkan hümanist yönünün nasıl sivrildiği bu yazılarda gözler önüne seriliyor. Geleceğe Güven, yazarı yakından tanıyanlar için şaşırtıcı, yazarla yeni tanışanlar içinse açıklayıcı nitelikte bir kitap.

Yıldızlarla güneşin tepemizde olduğu andan bu yana dünya hiç böylesine çılgınlaşmamış, insanları böylesine kıyılmamıştır. Birbirinden değişik çıkaryollara inansak da gelelim bir araya. (...) Politik görüşlerimiz ne olursa olsun birleşelim, karşı çıkalım, direnç gösterelim! Gösterelim insanlara bu çılgınlığa yığınların nasıl direndiğini, bir azınlığın dünyamızı nasıl yok ettiğini.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 170
Ebat : 135 X 195
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2011
Barkod-ISBN : 9789752898912
Diğer dosyalar ..